SK SLANÝ „B“  – SK  VELKÉ PŘÍTOČNO  7 : 2  ( 2 : 0 )

SESTAVA:
Šaroch  -  Kemr, Kuba, Šindler, Kuhn  - Husárek,  Průcha, Hrubik, Cimrman  -
Čáblík, Švásta
STŘÍDÁNÍ:         30. min. Kovařík za Kemra

70. min. Peška za Cimrmana

85. min. Žďárek za Švástu

V prvním jarním utkání na domácím hřišti jsme přivítali 4.mužstvo tabulky Velké Přítočno. Již na podzim jsme s tímto soupeřem sehráli velmi pěkné, ale nešťastné utkání, kdy jsme nastřelili 4 tyče a prohráli 3:2.

Nedělní utkání začalo s trošičkou problémů (registrace brankáře z dorostu, převlékání dresů) s maličkým zpožděním, ale hned v 5.minutě jsme po stažení Čáblíka hostujícím brankářem zahrávali pokutový kop – 1:0 Hrubik. V další části prvního poločasu začali přebírat iniciativu na své kopačky hosté, ale do největší šance se dostal opět Čáblík, který v sólu téměř z poloviny hřiště své sólo řešil velmi zbrkle a z vápna odevzdal míč brankáři přímo do náruče. Poslední slovo prvního poločasu měli naši hráči a krásným průnikem z rohu vápna slalomující Švásta míč uklidil do branky 2:0.

Věděli jsme že 2.poločas bude ještě velmi krušný, ale že ve 47.minutě bude vyrovnáno to nepředpokládal nikdo z diváků. První branka padla po nešťastném odkopu Ondry Kuby kdy se k míči dostali na 2x hosté a při druhé brance předvedli hosté velmi pěkný „biliár“. V tuto chvíli by asi na nás nikdo nevsadil a míč jsme viděli na našich kopačkách opravdu jen sporadicky. O to veseleji bylo v 55.minutě kdy unikl po levé straně Švásta, kterého brankář hostů vychytal, Průcha v dorážce trefil bránícího hráče a míč uklidil do branky až Kovařík. V dalším průběhu utkání vstřelil 4. branku velmi dobře hrající Švásta, kdy překrásně přehodil vyběhnuvšího brankáře 4:2. Velmi důležitý zákrok si připsal na druhé straně hřiště v té chvíli již hrající stoper Čáblík, který využil zaváhání hostujícího útočníka a ve skluzu vykopl míč z prázdné branky. V podstatě z protiútoku hosté faulují a z přímého kopu uklízí míč do šibenice Hrubik 5:2 – velmi malý brankář nemohl na umístěnou střelu dosáhnout.  I další branku přidal Hrubik a po bodýlku Průchy byl stav 7:2.

Tentokrát jsme po dlouhé době tahali v utkání za kratší konec provazu. V držení míče na plné čáře zvítězili hosté – to známe z našich utkání velmi dobře. Chtěl bych poděkovat brankáři Šarochovi že po 2 letech a ještě v podstatě bez rozchytání v tomto utkání zaskočil v brance. Obrana měla několik okének, ale přechod do útoku a samotní útočníci byli v tomto utkání opravdu velmi nebezpeční a v tomto utkání jsme vytěžili z minima maximum.  Překvapuje mi že tento soupeř není na čele soutěže jelikož v jeho mužstvo bylo opravdu několik individualit (hlavně střední záložníci a útočník).

Myslím, že toto utkání bylo celkem zajímavé i pro diváky a „B“ tým zaslouží pochvalu jako celek s kterým musí každý soupeř počítat. Doufejme že tomu bude tak i příští týden na půdě druhého týmu soutěže Stochově.