SK VELKÉ PŘÍTOČNO -  SK SLANÝ „B“  3 : 2  ( 2 : 1 )

SESTAVA:
Břížďala  -  Šaroch,Kuba, Žďárek, Kuhn   - Švásta,  Průcha, Hrubik, Vokřál  -
Čablík, Peška
STŘÍDÁNÍ:          46. min. Kemr za Čablíka

60. min. Klusáček za Kuhna

PŘIPRAVEN: Landvojtovič Vít

STŘELCI:  Čablík, Šaroch

K prvnímu venkovnímu utkání jsme zajížděli do Velkého Přítočno ve velmi pozměněné sestavě oproti prvnímu kolu což z počátku nebylo na naší hře vůbec, ale vůbec znát. Nastoupili jsme s velikou chutí a jen smůla na našich kopačkách způsobila že tento zápas byl dramatický až do konce.

Ve 20 minutě jsme vedli 4:0 na tyče (1 x břevno + 3 x tyč) k tomu Průcha netrefil placírkou prázdnou branku a tak jediný, kdo se opět nemýlil byl střelec posledního týdne Čablík (škoda že z důvodu nedělního startu mohl nastoupit pouze na poločas). Místo abychom vedli 5:0 tak domácí 2-mi slepenými střelami otočili zápas po našich hrubkách v obraně a v poločase vedli 2:1 – platilo Pospíchalovo „fotbal nemá logiku“.

Do druhého poločasu opět nastupujeme aktivně a v podstatě domácí moc nepouštíme ani na naši polovinu, ale hra se odehrává pouze okolo jejich vápna. To až do 70 minuty, kdy se z dobrých 30 m napřáhl ke krásné střele  stoper Šaroch a nedal brankáři sebemenší šanci. Místo abychom byli na koni tak maličko polevujeme a po hrubce Kemra domácí snad z jediného útoku 2.poločasu dávají na konečných 3:2. ¨

Ve velmi emotivním závěru utkání Hrubik 3 x netrefuje přímý kop z hranice vápna a náš veliký tlak vyznívá naprázdno – naopak domácí při naší hře vabank z poloviny hřiště obhazují našeho vyběhnuvšího brankaře a prázdnou branku míjí.

Co naplat že jsme v tomto utkání byli absolutně lepším týmem. Potěšit nás mohla jen slova chvály od domácích diváků. Pro nestranné diváky to musel být oboustranně pohledný fotbal – bohužel všechny body zůstali v Přítočně.

Co mi velmi mrzí je neúčast ani jednoho ze 3 brankářů v týmu i když mladému a nadějnému brankáři Břížďalovi nelze nic vytknout  Škoda že nemohl k utkání odcestovat Kovařík a Čablík musel být o poločase střídán. I tak jsme podali velmi dobrý výkon a hráčům nelze opravdu nic vytknout. Tento zápas byl podobný jako vejce vejci, kdy před týdnem A mužstvo takto ztratilo body se Spartakem Příbram.

Je vidět že v této soutěži podřadnou roli hrát nebudeme, ale musíme více zapracovat na defenzivě – přeci jen 3 branky ze 3 šancí je velmi moc, i když ofenziva v tomto utkání byla také bezzubá.

Příští týden přivítáme ve Slaném mužstvo Stochova, které je posílené o bývalého slaňáka Arlta a buchlovického Šubina takže je určitě na co se těšit.