SOKOL DRUŽEC  -  SK SLANÝ „B“  2 : 1  ( 0 : 1 )

SESTAVA:
Scheiner  -  Šaroch, Kozelka, Šindler, Žďárek   - Švásta,  Průcha, Hrubik, Kuhn  -
Peška, Kovařík
STŘÍDÁNÍ:          46. min. Klusáček za Šindlera

60. min. Landvojtovič Vít za Hrubika

K dalšímu utkání jsme zajížděli do krásného areálu Sokola Družce. Jak je možné že taková malá víska má tak krásný areál opravdu stěží pochopíme. Úplně nová restaurace, překrásně upravené kabiny i okolí – opravdu nezbývá než smeknout klobouk.

Domácí již při rozcvičení avizovali že jsou konečně poprvé kompletní čímž nám velkou radost neudělali a opravdu nastoupili včetně bývalého reprezentanta Honzy Suchopárka.

I náš tým i přes mírné oslabení (Kuba, Čablík – odejeli s A týmem do Černolic), ale chtěl v tomto zápase odvézt minimálně bod a tomu byla podřízena naše hra.

V zápase velmi špatných útoků (oboustranně) hrála prim hra ve středu hřiště, kdy se nám v prvním poločase celkem dařilo držet míč na našich kopačkách a hosté si nevytvořili vůbec žádné šance. Naši útočníci v podstatě také ne ale ostrý centr Švásty si domácí obránce srazil do vlastní branky 0:1 – 35 min. Za 5 minut jsme měli ještě jednu „tutovku“ kdy po odraženém míči Kovařík přehodil prázdnou branku, ale i tak jsme odcházeli do kabin celkem spokojeni.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s pokyny hrát stále stejnou hru (zezadu) a čekat na brejky. Bohužel ze sporně situace u postranní čáry hosté rozehráli dlouhý míč, který se odrazil na vápno, kde ho z „jedné“ krásně uklidil domácí hráč do naší branky 1:1. V 70. Minutě došlo k téměř totožné situaci – na hraně našeho vápna zpracovává míč Kozelka – útočí hráč do něj vletí a je pískán faul – bohužel i k údivu domácích proti nám. Míč si z vápna postavil domácí hráč a velmi pěkně vymetl bezmocnému Schenerovi pavučinky v jeho brance. 2:1.

Do konce zápasu zbývá 20 minut – téměř celou dobu držíme míč na našich kopačkách, ale domácího brankaře v podstatě nejsme schopni ani ohrozit a to ani v nastavených 6-ti minutách.

Toto utkání bylo mnohem lépe zvládnuto než minulý domácí zápas se Stochovem a řekl bych že bylo ovlivněno 2-mi hrubkami rozhodčího, který jinak ale pískal celkem dobře. Dalším problémem je udělení 4 žlutých karet za diskutování na což se budeme muset určitě zaměřit.

Příští týden přivítáme na domácím hřišti Hrdlív a věřím že se silou soupeře poroste i naše hra.