Hodnocení podzimu 2009 v I.B třídě – muži SK Slaný „A“

      Ve třinácti mistrovských zápasech nastoupili za slánské „áčko“ na podzim celkem 24 hráči (jako v loňské sezóně). Z toho ve všech zápasech nastoupili: Hafenrichter, Husárek, Volf, Tauš a Hadrika. V jediném zápase chyběli Majtaník a Hrdlička. V brance se během podzimu objevili tři brankáři: Kudrna, Sábl a Scheiner.  Jedničkou mužstva byl Kudrna, druzí dva jmenovaní odchytali po jednom zápasu.

      V tabulce jsme po podzimu skončili až na 3. místě se ziskem 24 bodů a s bilancí 7 – 3 – 3 . Skóre máme 37 : 17. Nejúspěšnějšími střelci podzimu se stala dvojice záložníků Husárek a Volf, kteří dali po 6 brankách. Pět branek vstřelil Tauš a trojice hráčů: Jan Landvojtovič, Hadrika a Švásta mají na svém kontě 4 trefy. Tři branky dal bek Hrdlička, dva góly zaznamenal Říčka. Hráči Čablík, Capl a Hafenrichter se trefili jednou. V podzimní části soutěže jsme měli jediného vyloučeného hráče, hříšníkem byl brankář Sábl, jež byl vyloučen z lavičky náhradníků při mistráku ve Vysoké. Červenou kartu vyfasoval za komentář k výkonu rozhodcovské trojice. V průběhu sezóny došlo k pohybu hráčů mezi mužstvy „A“ a „B“ a to v obou směrech. Do záložního týmu putoval Kuhn, Hrubik, Snovický, naopak do prvního mužstva se propracoval Kuba a Vít Landvojtovič. Další hráči střídavě hráli za obě mužstva SK Slaný. Za nepodařené můžeme označit hostování hráče Stárka, který se po prvním mistrovském utkání zranil (vykloubené rameno) a poté již nenastoupil k žádnému zápasu. Během podzimní části naši hráči sehráli výtečné zápasy, kdy přehráli svého soupeře, na druhou stranu někdy svým výkonem zklamali nejen vedení mužstva. Vstup do soutěže se nám oproti loňské sezóně vyšel, pak přišel nepovedený zápas ve Vysoké a také dva remízové domácí zápasy (Lidice a Velvary). Zde nás ztráta bodů mrzela hodně. V závěru soutěže zamrzela porážka v Klecanech, neboť rozhodující gól padl těsně před koncem zápasu. Vrcholem však byl totální propadák na půdě posledních Veltrus ve 13.kole soutěže, kde jsme opravdu podali velice mizerný výkon a domácí se mohli z bodového zisku radovat po dlouhých osmi kolech, kdy nebodovali.

      Naše skupina je vyrovnaná, žádné mužstvo neodskočilo do výraznějšího bodového úniku. SK Slaný ztrácí na první Klecany čtyři body. Jestli je tato bodová ztráta malá nebo velká, to ukáže až jarní část soutěže. Ve Slaném se mluví již druhým rokem o postupu do I.A třídy, loňskou sezónu jsme hodnotili jako nepodařenou. V létě byl angažován nový trenér, přišli noví hráči – Hadrika a Majtaník, objevil se „staronový“ Hafenrichter. Na druhou stranu oslabením možná byl odchod Hořejšího a Mrštiny na hostování do N. Strašecí. V zimě se výbor SK Slaný bude snažit získat další dva až tři hráče k posílení mančaftu. Stávajícím hráčům začne zimní příprava v pondělí  18.ledna s cyklem tréninků pondělí – úterý – čtvrtek.  Lednovým víkendem 23.-24. nám začíná zimní turnaj Aritmy Praha, kam pojedeme celkem k sedmi zápasům. Doufejme, že hráči k zimní přípravě přistoupí zodpovědně a nebude docházet k časovým kolizím s jejich oblíbenou zimní zábavou – hraním futsalu.

Vedoucí muži A – SK Slaný

Hodnocení sezóny 2009 – 2010 – muži A

     V tabulce jsme obsadili až druhé (nepostupové) místo. Vítězné Klecany si zajistily postup již tři kola před koncem soutěže. Naše bilance je : 15 – 6 – 5. Získali jsme celkem 51 bodů a skóre je 69:30. Na podzim jsme získali 24 bodů a na jaře 27 bodů. Na vstřelených brankách se na jaře podílelo jedenáct hráčů a jako dvanáctého musíme připočíst obránce Velvar, který si dal vlastence. Střelcem jara je Hořejší s 10 brankami, následuje jej Tauš – 6 branek ( ten se zároveň stal střelcem celé sezóny, neboť skóroval ještě 5x na podzim), Hadrika – 4 branky , Kroupa, Jan Landvojtovič a Majtaník dali po 2 gólech a po jedné brance přidali: Vimr, Husárek, Mrština, Švásta a Hrdlička.

    Na jaře zasáhlo do hry v A mužstvu celkem dvacet hráčů, z toho hned sedm jich nastoupilo ve všech utkáních. Byli to: Máj, Majtaník, Vimr, Tauš, Mrština, Hadrika a Jonák. Jeden mistrák vynechal Hrdlička a Husárek s Hořejším chyběli ve dvou zápasech. Brankáři si svých třináct zápasů rozdělili přesně napůl, každý odchytal  šest utkání a jeden poločas. Na jaře nám byl vyloučen jeden hráč, byl to Hořejší, jež šel předčasně do kabiny ve Velvarech. Na jaře jsme v domácích zápasech nebyli stoprocentní jen s mužstvem Klecan (remíza 2:2). Celkem jsme doma ztratili šest bodů za tři plichty.

     Vysněný postup se nám opět nepovedl, i když k posunu v tabulce oproti loňské sezóně došlo, nejsme spokojeni. Příčinou jsou především bodové ztráty na hřištích soupeřů a některé zápasy jsme opravdu nehráli dobře a soupeřem bylo slabší mužstvo, než jakým disponuje SK Slaný.

     Závěrem pár slov od odcházejícího trenéra, pana Jiřího Šarlingera:

     vážení přátelé, přeji slánskému fotbalu návrat do míst, kam rozhodně patří, t.j. minimálně do přeboru. Vážím si názorů fanoušků a příznivců a to i těch na internetu. Jistě sami posoudí, kdo za letošní nepostup může: trenér, hráči nebo výbor? Jako trenér si za největší chybu dávám, že jsem nedokázal změnit myšlení hráčů, ale i výborů a to je: jít cestou náročnosti a uvědomění, že výkladní skříní každého oddílu je jeho áčko. Je smutné, když největší srdcaři v kabině jsou trenér a vedoucí mužstva a kdy jediný, kdo má stoprocentní tréninkovou docházku je zase jen trenér. Přes tyto skutečnosti jednou tyto změny přijdou a ve Slaném bude radost chodit na fotbal. Tomu plně věřím !!! Dovolte mi odpovědět na dvě otázky, které zazněly na internetu: 1) na valnou hromadu jsem pozván nebyl. 2)činnost u A týmu jsem ukončil já, dohodou s předsedou oddílu, že když nepostoupím, tak odcházím.

     Děkuji za Vaši podporu, děkuji také za obětavou práci vedoucímu mužstva.

 

Mužstvo mužů “A“  ze 2. místa rozhodnutím KFS Praha administrativně postoupilo do 1.A třídy.