SK Slaný – Spartak  TOS  Žebrák  2 : 1  (1 : 1)

HRUBIK             TAUŠ              VOLF         LANDVOJTOVIČ

KUHN              HRDLIČKA

Stř: 80.min -  KROC  za Hrubik

Připraveni: Kokeš,Kudrna,Šindler

Před posledním mistrovským utkáním jsme jen těžko dávali sestavu dohromady. Mrština v trestu, Galbavý a Ježek zraněni, Šindler a Plevák nemocní, Provazník s Dudáčkem v Irsku! A tak museli vypomoci dorostenci Hrdlička, Krakeš a Kroc. Do utkání jsme vstoupili nepříliš šťastně. Už v 6.minutě musel Šaroch řešit šanci hostů perfektním zákrokem. V 8.min. bylo ještě hůře. Přetažený centr hostující záložník zakončoval mimo branku, ale trefil spoluhráče, od kterého se míč odrazil do branky 0 : 1. Postupně jsme přebírali iniciativu a zatlačili soupeře do obrany. Ve 23.min. prošel až před brankáře Kuhn, ale zakončil jen do jeho náruče. Ve 30.min. pálil Landvojtovič již do opuštěné branky, jenže obránce mu skluzem zkazil radost a byl z toho jen roh. Ve 34.min. si na centr Hrubika naběhl zezadu Peška, dostal se sám před brankáře, ale pomezní mu nepochopitelně odmával ofsajd. Ve 36.min. si Krakeš obhodil obránce a ten ho srazil k zemi. Rozhodčí penaltu nepískal, prý dával výhodu Kuhnovi, který zakončoval střelou do brankáře. Ve 39.min. poslal Hrubik perfektní přízemní centr a Peška snad ze dvou metrů nastřelil jen padajícího gólmana. Vyrovnání jsme se dočkali ve 42.min. Roh Hrubika prodloužil Čablik a umístěnou hlavičku poslal dorostenec Hrdlička přesně do šibenice 1 : 1. Do druhého poločasu jsme šli s cílem dostat soupeře pod tlak a utkání rozhodnout v náš prospěch. Věděli jsme, že Lhota v poločase prohrává. Od začátku druhého poločasu jsme si vytvořili převahu, které se neustále zvětšovala. Šancí jsme stejně jako na Slovanu měli na dva zápasy!!! V 54.min. Taušův tečovaný tr.kop vykopával brankář nohou, když již padal na druhou stranu. V 58.min. střílel Volf těsně mimo. V 63.min. si Volf střelu zopakoval, ale trefil jen na malém vápně stojícího obránce do hlavy a muselo se ošetřovat. V 70.min. rozehrál Tauš tr.kop z  hranice pok.území na Čablika, jenže ten snad z 5 metrů trefil padajícího gólmana. Za dvě minuty prošel Kuhn, ale střílel jen do brankáře stejně jako v 78.min. Volf. V 79.min. poslal dělovku do šibenice Hrubik, ale hostující brankář opět čaroval a dostal míč na břevno a roh. V 82.min. si naběhl na kolmici Landvojtovič a opět sám před brankářem neuspěl. V 84.min. střela Hrdličky byla zblokována na malém vápně. V 86.min. měl obrovskou šanci na gól Peška, ale dal míč jen do rukou ležícího gólmana. Rozhodnutí tak přišlo v 89.min., kdy obránce poslal k zemi zápasnickým chvatem uvolňujícího se Volfa a kopala se penalta. Majitel ocelových nervů, brankář Šaroch, ji bezpečně proměnil s takovým klidem, že míč sotva dolezl do branky - 2 : 1. Ještěže hostující brankář již ležel u druhé tyče. Po skončení utkání jsme věděli, že v Lužné Lhota hraje 3 : 3 a prodlužují se tři minuty. Byly to dlouhé minuty, ale po potvrzení konce utkání mužstvo mohlo začít slavit. Myslím, že jsme si postup zpět do 1A.třídy zasloužili, i když v posledních utkáních jsme měli obrovské problémy se vstřelením gólu a nakonec musím uznat, že o postupujícím rozhodl ten kousek štěstí, který se přiklonil na naši stranu. Svoji morální sílu mužstvo prokázalo v ten nejkrizovější okamžik. Po výborné hře a remíze ve Lhotě prohrálo dvě utkání za sebou doma s Lužnou a pak v Mutějovicích. V této chvíli asi málokdo věřil, že můžeme svoji snahu dotáhnout do konce. Ale série osmi vítězných utkání nás dostala na jediné kolo do čela tabulky. Bohudík to bylo kolo 26. na konci soutěže!!!