V důležitém utkání, kde se hrálo o 6 bodů naši hráči na celé čáře zklamali. Matný výkon většiny hráčů způsobil, že jsme na tolik potřebné body nedosáhli. Soupeř nás předčil v bojovnosti, pohybu a nezměrné vůle po vítězství. Opět jsme se dopouštěli osobních chyb

a přetrvávala neochota některých hráčů po ztrátě míče atakovat hráče soupeře a zabránit mu v  rychlých protiútocích do naší obrany.

Vzhledem ke trestům Kalíka a Lorence, zraněním Švásty a Provazníka a nepřítomnosti Kovaříka museli býti povoláni dorostenci Volf a Urban a do hry v poli zasáhl i náhradní golman Scheiner za zraněného Marka Melena.

Na celé mužstvo jako by padl stín z nepodařeného a ovlivněného zápasu v Mutějovicích.

6. mistrovský zápas dne 30.4.2005 na hřišti SK Slaný

SK Slaný  -  Sokol Tuchoměřice   0  :  3  ( 0  :  1  )

Sestava Slaného:

Šaroch 4

Kuhn  3   Melen Marek 4  Kozelka 5   Ježek 4

Tauš 3    Majtaník 4 Plevák 4    Janda 3

Čablík  3  Melen Michal 4

Střídali: 55. min  Volf 5  za Jandu

70. min  Scheiner za zraněného Melena Marka

75. min  Urban za Čablíka

Žluté karty: 83. min Michal Melen za faul

Rozhodčí: Hlavní Holý, A1 Myška, A2 Zdeněk

Průběh zápasu:

Zápas začal pro nás nešťastně, když už v 5. min po naší špatné rozehrávce standardní situace uprostřed hřiště šli hosté v přečíslení bleskovou akcí do naší nepřipravené obrany a přesnou střelou z hranice šestnáctky nedali Šarochovi šanci - 0 : 1. Tento moment se nakonec ukázal pro vývoj a výsledek celého zápasu jako rozhodující. Přesto, že se naši hráči snažili rychle score srovnat chyběla hře jiskra a naše akce byly doslova upachtěné bez nápadu a patřičného výsledku. Přesto některé možnosti ke vstřelení branky jsme měli.

V 10. min střílí z dálky Majtaník, brankář Tuchoměřic vyráží jeho střelu na roh. Ve 13. min nastřelil Tauš  z vápna jenom tyčku soupeřovy branky. V 15. min po akci Kozelůky dává Čablík v dobré pozici jenom vedle. Hosté zahrozili ve 23. min, kdy Šaroch vyrazil prudkou střelu k tyči. Největší šance k vyrovnání se naskytla v 39. min. Pěkně vystřelený trestný kop Kozelkou vyrazil brankář Tuchoměřic před Pleváka ale jeho dorážka míří opět jen vedle branky.

Vstup do 2. poločasu se nám naprosto nevydařil. Během 13 minut nás soupeř velice takticky a šikovně hrající zezadu 2x nachytal z brejkových situací. Nejprve po úniku na naší levé straně v 53. min si naběhl nikým neobsazen z druhého sledu (chyba  Tauše) hráč Tuchoměřic na přetažený centr. Střela se mu nepovedla ale k naší smůle s pomocí země nečekaně přeloboval Šarocha na 0  :  2. O 5 minut později opět po ztrátě míče uprostřed pole se několik hráčů hostí řítí v brejku na osamoceného Marka Melena. Podařilo se jim vyšachovat i Šarocha a doslova do prázdné branky pečetí  výsledek na  0  :   3 a o zápase je rozhodnuto. Naši v křeči se snaží alespoň výsledek zápasu zkorigovat. V 63. min střelu Tauše likviduje brankář hostí a v 89. min se probil do pokutového území Majtaník, ale na jeho prudký střílený centr podél branky dobíhající Scheiner nedosahuje.

Tímto výsledkem jsme si řádně zkomplikovali situaci a jen vůle a nadšení celého kolektivu    může vést k záchraně příslušnosti v soutěži.