Hrubé osobní chyby, nedodržení taktických pokynů při nástupu do 2. poločasu, neproměnění ani těch nejvyloženějších šancí a málo důrazný a bezzubý způsob hry před vápnem  a brankou soupeře – to jsou příčiny neúspěchu našeho mužstva v dalším kole mistrovských bojů I. A třídy  skupiny A středočeského kraje ve fotbalu na hřišti ambiciózního SK Řevnice.

Do zápasu s favorizovanými Řevnicemi jsme nastoupili bez zraněných Majtaníka a Provazníka. K dispozici byl po delší herní pauze Ondra Švásta.

SK Řevnice -  SK Slaný   3 :  1 ( 1  :  0 )

Střídali: 55. min  Švásta  4 za Kovaříka

60. min  Lorenc 4 za Švástu

73. min   Janda  5 za zraněného Kuhna

Připraven: Scheiner

Branka:  81. min. Kozelka z pokutového kopu koriguje na 1 : 3

Žluté karty: 70. min Kalík za faul, 71. min. Melen  za faul, 72.min Šaroch za řečnění

Rozhodčí: Hlavní Schořovský, A1 Krůta, A2 Jarolímek

Průběh zápasu:

V úvodu zápasu jsme dodržovali taktické pokyny důsledné osobní obrany po celém hřišti s cílem nepustit Řevnice do zápasu a tím zpomalovat průběh hry a znemožnit soustavný tlak a rychlé protiútoky soupeře. Zároveň využívat každé vhodné situace k vyražení do brejků a vlastních protiútoků. Po jedné takové situaci se v 10. min dostal po přihrávce od Tauše do dobré šance Kovařík. Střela z 10ti metrů se mu nevyvedla a přestřelil. Bohužel v 17. min. po rohovém kopu domácích Šaroch špatně odhadl let míče, nedokázal jej vyrazit, neodkopl jej do bezpečí ani tísněný Ježek a Rak zajistil doklepnutím pro domácí důležité vedení 0  :  1.

Po inkasované brance jsme byli kupodivu iniciativnější ovládli jsme střed pole, dobře jsme kombinovali a soupeře zatlačili před jeho pokutové území. Ovšem vše to bylo bez efektu protože chyběl důraz v koncovce. Za zmínku stojí jen akce ve 38. Min kdy po centru agilního Ježka mohl Čablík v dobré pozici skorovat hlavou, ale na míč dobře nedosáhl.. Ve 45. min se do vápna soupeře probil Ježek, byl faulován, ale rozhodčí se odpískat neodvážil.

Při nástupu do 2. poločasu byli naši hráči nabádání k dodržování koncepce důrazné defenzivní obrany, ale zřejmě pod vlivem průběhu 1. poločasu cse nechali strhnout k útočnějšímu pojetí hry, trochu otevřeli naší obranu a soupeř toho dokonale využil. Již v 50. min hasil Šaroch tutovku domácích pádem pod nohy. V 55. min jsme po ztrátě míče při rozvíjení útočné akce museli řešit únik domácích jen za cenu faulu před vlastním vápnem. Po rozehrání standardní situace se míč odrazem dostal před nejnebezpečnějšího útočníka Řevnic Reka, který bombou pod břevno z 10ti metrů nekompromisně zavěsil na 0 : 2 pro domácí.

Následuje naše dvojnásobné střídání hrotových útočníků se snahou o změnu stylu hry v útoku.

Řevnice však hrají v pohodě a kontrolují hru. Přesto se dostavily naše další šance. V 60. min se po průniku Kalíka dostává ve vápně do dobré střelecké pozice Švásta, ale jeho slabá střela končí v náruči brankáře Zusky. V 66. min kope TK Michal Melen, ale jeho pěknou a povedenou střelu vyráží výborný brankář domácích na roh. V 72. min. se dostal do dobré střelecké pozice v pokutovém území Ježek, je při tom faulován a rozhodčí Schořovský opět nepíská. Naši hráči protestují, řeční, diví se inkasují žluté karty a v důsledku ztráty koncentrace a dopouštějí se dalších osobních chyb. Kapitán Kozelka vyváží míč z obranného pásma, místo rozehrávky kličkuje, na půlicí čáře o míč přichází a následuje trest domácích v podobě bleskového protiútoku s vyšachováním Šarocha a střelou Reka do prázdné branky na hrozivých 0  :  3 .

Naši ve snaze zkorigovat výsledek ještě více vytahují obranu a získávají iniciativu. V 77. min. dobře hrající Plevák obchází několik hráčů domácích dostává se až před brankaře, ale jeho střela ze 7mi metrů však  těsně míjí pravou tyč branky. V 80. min máme největší šanci zápasu, když Švásta nedokázal dopravit míč do prázdné branky domácích z bezprostřední blízkosti. Jeho střela , nestřela byla tak slabá, že ji domácí stačili doběhnout a dopravit do bezpečí. Snaha našich hráčů je korunována v 81. min kdy konečně rozhodčí potrestal domácí za ostrou hru ve vlastním vápně a po faulu na Švástu odpískal pokutový kop, který Kozelka bezpečně proměnil na 1  :  3. V závěru ještě Šaroch zachránil svoji svatyni před pohromou včasným vyběhnutím a sražením střely domácího útočníka.