Dne 23.3.2005 v 15,00 hodin muži SK Slaný zahájili mistrovské boje v I.A třídě skupina A Středočeského KFS zápasem se Sokolem Nové Strašecí, který po podzimní části figuruje na 3. místě a netají se postupovými ambicemi z dalšího postupového místa.

Naši borci šli do utkání bez pracovně zaneprázdněného Švásty a bez Dominika Tauše jemuž se nepodařil vyřídit mezinárodní přestup z Austrálie.

Sokol Nové Strašecí  -  SK Slaný  2 : 1 ( 1 : 1 )

Střídali: 67. min. Lorenc za Čablíka

80. min. Provazník za Kovaříka

85. min  Janda za Kalíka

Branka: 41. min. Čablík  vyrovnal na 1 : 1

Žluté karty: 37. min Kovařík za protesty, 65. min. Kuhn za faul , 69. min. Melen Michal za

protesty

Rozhodčí: Hlavní Košťálek, A1 Krupa, A2 Drábek M.

Minuty zápasu:

Do těžkého zápasu jsme nastoupili s defenzivní taktikou, která vycházela z důsledně zajištěné obrany, s napadáním soupeře po ztrátě míče, snahou udržet hru co nejvíce uprostřed hřiště a přecházet do překvapivých brejků. Soupeř začal nekompromisně s rychlou , útočnou a kombinační hrou. Již v 17. min.řešil Šaroch  křižnou střelu ze vzdálenosti 10ti metrů. Ve 23. minutě chytil stoprocentní šanci domácích. Soupeř zahrával spoustu standardních situací, které ne vždy byly posouzeny rozhodčím objektivně. Po jednom takovém posouzení nařídil rozhodčí trestný kop z hranice vápna a Šaroch opět bravurně zachránil. Když už se zdálo, že tlaku soupeře odoláme přišla 37. minuta, kdy po ztrátě míče uprostřed hřiště (špatná přihrávka Kuhna) šel útočník domácích do brejku, došlo ke kontaktu se stíhajícím Michalem Melenem evidentně minimálně 2 metry před hranicí pokutového území a rozhodčí k našemu údivu nařídil pokutový kop. Domácí Hampl bezpečně proměnil na 1 : 0 pro Strašecí. Následovali protesty a ŽK pro Kovaříka.

Domácí se však dlouho neradovali. Ve 41. minutě Čablík z levé strany ze vzdálenosti 30 ti

metrů  nachytal nejistého domácího brankaře nečekanou střelou do „vinglu“ a srovnal na

1 : 1. Ve 43. minutě vyřešil Šaroch  pádem pod nohy sólovou akci domácího útočníka.

Do 2. poločasu  jsme nastoupili se stejnou taktikou s důrazem na řešení situací při standardních situacích (trestné kopy a rohy). Očekávaná snaha domácích o rozhodující tlak se nedostavila hra byla vyrovnaná a naši byli v některých fázích iniciativnější. Ve 47. minutě nastřelil po samostatné akci Čablík tyčku. Bohužel jsme v 59. minutě udělali snad jedinou chybu při bránění standardních situací a soupeř toho využil. Po rohovém kopu se k míči dostal nepokrytý hráč Strašecí (Majtaník) přiklepl  hlavou před sebe a Hampl dorazil na 2 : 1 pro domácí. Naši hráči nedeprimováni stavem i nadále bojovali, ale některým evidentně začali docházet síly. V 63. minutě jsme zahrávali Michalem Melenem  ze standardní situace centrovaný míč do vápna a Kozelka hlavou nastřelil opět jenom tyčku domácí branky.

Domácí pod vlivem stavu očividně začali bránit výsledek. Ve snaze posílit útočnou činnost postupně naskočili do hry noví hrotoví útočníci (Lorenc a Provazník). Soupeř posledních 15 minut se zaměřil pouze na bránění. Rozhodčí ve sporných situacích jim v tom svými spornými rozhodnutími pomohl. Veškerá naše snaha o srovnání skóre tak zůstala nulová a domácí se mocně radovali ze získaných bodů.

K zápasu jsme po výsledcích v přípravě odjížděli s velkými obavami. Body jsme nezískali ale předvedený, bojovný výkon, dodržení taktických pokynů a discipliny ve hře dává určitou naději do dalších bojů.

Jednoznačně nejlepším hráčem našeho mužstva a zřejmě i celého zápasu byl brankář Šaroch.

Ve čtvrtek 31.3.2005 sehrajeme přípravný zápas na hřišti Sokola Černuc od 17,30 hodin. Odjezd dle zvyklostí.

V. Müller

Lorence od 46 min laboruje se zraněním

Branky: V 15. min. po kombinaci s Ježkem vyrovnal na 1 : 1 zapůjčený Cimrman David

V 85. min. po samostatné akci  ač tísněn obránci soupeře upravuje na konečných

2 :  pro naše mužstvo střelecky disponovanýn Lorenc

Hodnocení:

Zápas měl být jakousi generálkou před zahájením mistrovských bojů. Bohužel záměr se opěr nepodařilo zrealizovat. Pro zranění, nemoce a další důvody byl k dispozici minimální počet hráčů. Dokonce jsme si museli vypůjčit Davida Cimrmana z Vraného.

Hráli jsme poprvé na přírodní trávě a i tato skutečnost nám při práci s míčem dělala po přechodu z umělých povrchů velké problémy.

Zápas začal tradičně naším malým soustředěním a než jsme rozkoukali inkasovali jsme po průniku soupeře po naší levé straně a  přízemní střele  k tyči, na kterou Šaroch ani nereagoval na 0 : 1.

Průběh 1. poločasu se pak odehrával většinou uprostřed hřiště. Hráči obou stran vybojovali spoustu tvdých  osobních soubojů. Soupeř nás v této tvrdosti předčil a jeho některé zákroky byly mírně řečeno až pespříliš tvrdé. Na naší straně se blýskl Scheiner,  který se důsledností v koncovce na místě hrotového útočníka dostal do dvou vyložených šancí, které však k naší škodě neproměnil.

Druhý poločas měl obdobný průběh a brankář Šaroch likvidoval v 73. minutě tutovku hostů. Z našich měl pěknou šanci Lorenc kdy po ideálním centru Pleváka z pravé strany byl sám před brankou, ale nedal.

Když už se zdálo, že se soupeři rozejdou smírně prokázal svůj cit na goly Lorenc a po samostatném průniku zajistil naše vítězství 2 : 1.

Po průměrném výkonu a za daných okolností jsme získali cenné vítězství, které snad trochu pozvedne naše otřesené sebevědomí po nepříliš vydařené zimní přípravě.

jenotlivců lze pochválit výkony Kuhna a stále se lepšícího Provazníka na postech krajních obránců.